MUZIEJUS GAMTOJE | MUZIEJAUS LANKYMAS | NAUJIENOS | ATRADIMŲ ERDVĖ | SKULPTŪRA IŠ TV | EDUKACIJA | KONFERENCIJŲ SALĖS | RENGINIŲ GALIMYBĖS | RESTORANAS | KNYGOS IR SUVENYRAI | PAŠTAS | SERTIFIKATAS | RĖMĖJAI | ISTORIJA | STRAIPSNIAI

 

 

KONFERENCIJOS PROGRAMA

REGISTRACIJOS LAPAS

 

 

Tarptautinė mokslinė Konferencija „Rapolas Slizienis – tiltas tarp paribio tautų“

 

 

Maloniai kviečiame dalyvauti konferencijoje, kuri vyks 2016 m. rugsėjo 8 d. Europos parko muziejuje ir Liubavo dvaro sodyboje.

 

Mokslinė konferencija Rapolas Slizienis – tiltas tarp paribio tautų yra skirta Liubavo dvare gyvenusiam ir kūrusiam garsiam XIX a. lietuvių skulptoriui Rapolui Slizieniui (1804-1881). Kadangi informacijos apie talentingą XIX a. skulptorių ir architektą, kuris gyveno, kūrė ir yra palaidotas Liubavo dvaro koplyčioje, nėra daug, mūsų šalies istorikai kartu su Lenkijos ir Baltarusijos kolegomis bandys labiau atskleisti šio talentingo menininko asmenybę bei kultūrinį to laikotarpio kontekstą.

 

Konferencijoje dr. Reda Griškaitė papasakos apie XIX a. Vilniaus kultūrinį kontekstą ir Senienų muziejų bei kitokį dvarininką R. Slizienį. Dailėtyrininkė dr. Jolanta Širkaitė kalbės apie R. Slizienio ir kitų menininkų ryšius tarpsukiliminėje Lietuvoje.

 

Viešnia iš Lenkijos, istorikė, LDK teritorijoje buvusių privačių bibliotekų tyrinėtoja dr. Lilia Kowkiel nagrinės Slizienių šeimos XIX a. knygų rinkinius, o jos kolega istorikas Sebastianas Piotras Slizienis plačiau papasakos apie skulptoriaus sūnaus Henriko meno kolekciją.

 

Baltarusijos menotyrininkas, skulptorius ir medalistas Valerijus Kaliasinskis pasidalins mintimis apie atminimo medalio, skirto R. Slizieniui, kūrimą bei patį menininką. Istorikė doc. dr. Birutė Rūta Vitkauskienė pristatys niekur lig šiol neskelbtus dokumentus apie seniausius žinomus Liubavo dvaro laikus ir jo savininkus.

 

Projekto vadovas Gintaras Karosas pabrėžia, kad Liubavo dvaras yra vienas seniausių Lietuvos dvarų ir jo svarba iki XV–XVI a. nėra pakankamai atskleista. B. R. Vitkauskienės pranešimas bus pakankamai sensacingas ir atkreips tyrinėtojų dėmesį į šį išskirtinės svarbos istorijos ir kultūros paveldo objektą.

 

Konferencija yra viešosios įstaigos „Europos parkas“, kartu su partneriu Norvegijos kultūros paveldo institutu (NIKU) įgyvendinamo projekto „Liubavo dvaro sodybos oficinos ir oranžerijos restauravimas ir pritaikymas kultūros ir viešosioms reikmėms", dalis. Šį projektą finansuoja Islandija, Lichtenšteinas ir Norvegija pagal EEE finansinį mechanizmą kartu su Lietuvos Respublika.

 

Konferencija vyks š. m. rugsėjo 8 d. Europos parko muziejuje ir Liubavo dvaro sodyboje. Konferencija nemokama.

Dalyvių skaičius ribotas, todėl maloniai prašome registruotis iš anksto: gk@europosparkas.lt

 

Pageidaujančių vykti organizuotu transportu „Forum Palace“ automobilių stovėjimo aikštelėje prie Upės gatvės lauks autobusas (išvyks į Europos parką 9.00).

 

Daugiau informacijos: Gintaras Karosas, tel. 8 698 30925

 

PROGRAMA

 

Pradžia 10.00

9.30-10.00. Registracija (Europos parko edukacijos centre, Joneikiškės, Vilniaus r.)

10.00-10.30. Gintaras KAROSAS, projekto vadovas. Konferencijos svečių sveikinimas

10.30-11.00. Dr. Reda GRIŠKAITĖ (istorikė, tyrinėjanti XIX a. laikotarpį, Lietuvos istorijos institutas). Trys dvarininko Rapolo Slizenio gyvenimo kontekstai (apie XIX a. Vilniaus kultūrinį kontekstą, Senienų muziejų ir kitokį dvarininką R. Slizienį)

11.00-11.15. Kavos pertrauka

11.15-11.45. Dr. Jolanta ŠIRKAITĖ (dailėtyrininkė, Lietuvos dailininkų žodyno (t. 2, 2012 m.) autorė ir sudarytoja, Lietuvos kultūros tyrimų instituto vyresnioji mokslo darbuotoja). R. Slizienis ir kiti: tarpsukiliminės Lietuvos dailininkų ryšiai (R. Slizień i inni: związki artystów Litwy międzypowstaniowej) (apie R. Slizienio kontaktus su kitais menininkais)

11.45-12.15. Doc. dr. Birutė Rūta VITKAUSKIENĖ (istorikė, Lietuvos nacionalinis muziejus). Nauji duomenys apie seniausią Liubavo savininką (apie niekur neskelbtus dokumentus, seniausius žinomus dvaro laikus ir jo savininkus)

12.15-13.00. Pietų pertrauka

13.00-13.30. Dr. Lilia KOWKIEL (istorikė, LDK teritorijoje buvusių privačių bibliotekų tyrinėtoja, Lenkija). Slizienių šeimos knygos ir knygų rinkiniai XIX a. (apie Slizienių Deviatkovičių dvaro (dab. Baltarusija, Gardino sritis) bibliotekos rinkinius)

13.30-14.00. Sebastian Piotr SLIZIEN (istorikas, Lenkija). Tėvo aistros tęsimas. Henrikas Slizienis ir jo meno kolekcija (Continued father's passion. Henryk Slizien and his art collection) (apie vieną R. Slizienio sūnų ir jo meno kolekciją) 14.00-

14.15. Kavos pertrauka

14.15-14.45. Valeri KALIASINSKI (menotyrininkas, skulptorius, medalistas, vienas iš Baltarusijos kultūros enciklopedijos sudarytojų, Baltarusija). Atminimo medalio, skirto R. Slizieniui, kūrimas (apie R. Slizienio kūrybą ir ryšius su Rusijos, Lietuvos ir Lenkijos menininkais)

14.45-16.00. Diskusijos, ekskursija po Liubavo dvaro oficiną ir oranžeriją (Vilniaus r., Liubavo k.)

Pranešimai bus verčiami į lietuvių kalbą.

 

Kitos Naujienos

 

Atgal į pradžią.